18 cze

trener personalny

Garmin Epix podobnie jak dwa inne nowe urządzenia amerykańskiego producenta (Fenix 3 i Forerunner 920 XT) działają na otwartej platformie Garmin Connect IQ, umożliwiającej pobieranie nowych tarcz, aplikacji, wdżetów i pól danych. Umożliwia pobranie na razie dość ograniczonej liczby aplikacji, ale jest już teraz kila fajnych propozycji, np. umożliwiające odnalezienie na nocnym niebie planet z Układu Słonecznego i niektórych konstelacji gwiazd.

Garmin Epix to zegarek multisortowy, o niesamowicie szerokiej ofercie aplikacji, znanej doskonale z Fenixa 3. Jest równie zaawansowany technologicznie dzięki czemu jest idealnym towarzyszem naszych wszystkich treningów, co istotne może wcielić się w trenera personalnego po wgraniu planu treningów z serwisu Garmin Connect. Zegarek jest sprzedawany bez dedykowanego czujnika tętna. Można używać HRM Premiu, ale takie zestawienie nie pozwoli w pełni wykorzystać funkcji egarka, dlatego polecam czujnik HRM-Run, który premierę miał przy okazji Forerunnera 620.

Nowy sprzęt Epix został wyposażony w kolorowy i odblaskowo-przeźroczysty ekran MIP o przekątnej 35,6 mm i rozdzielczości 205×148 pikseli, dzięki czemu nawet w pełnym słońcu możemy podziwiać wyświetlany obraz w żywych kolorach. Co zwłaszcza w przypadku wyświetlania map jest ważne. Urządzenie podrasowano pamięcią aż 8GB i mapą rekreacyjną Europy z możliwością dogrywania map topograficznych. Dzięki czemu może służyć jako nawigacja turystyczna, niesamowicie przydatna w każdej pieszej wyprawie.

Niedawno na polskim rynku zaistniał długo wyczekiwany, wielofunkcyjny zegarek Epix od amerykaśskiego specjalisty w dziedzinie GPS – Garmin. Pomimo obaw co do wyglądu zegarka jest lepiej niż się spodziewałem i widziałem wcześniej na folderach. Choć jest ogromny (50,8 x 53,3 x 17,8mm), ale na ręku prezentuje się całkiem przyjemnie. Szare kolory obudowy dodają dyskretnej dostojności, a stalowa koperta sugeruje solidność. Garmin dołożył duże przyciski, które ułatwiają obsługę zegarka nawet w grubych rękawiczkach, co w warunkach outdoorowych jest bardzo ważne.

Kupując zegarek Garmin Epixzyskujemy bezpłatny dostęp do zdjęć satelitarnych na okres roku. BirdsEye pozwala nam pobierać niezwykle szczegółowe zdjęcia całego świata (choć rozdzielczość dla regionów może być różna) i przenieść je na wyświetlacz naszego urządzenia, co umożliwia nam jeszcze dokładniejszą orientację w terenie, czy zobaczyć nasz ślad nie tylko na tle mapy.