04 lip

Noclegi Biały Dunajec

Na Gubałówkę prowadzi wybudowana w 1938 roku kolej linowo – terenowa o długości 1298 metrów i różnicy wzniesień około 300 metrów. Na górze na turystów czeka ośrodek narciarski Gubałówka ze snowparkiem i rynną snowboardową, zjeżdżalnia grawitacyjna, wyciągi orczykowe oraz przekaźnik radiowo – telewizyjny RTON Gubałówka. Jako, że Biały Dunajec jest w sezonie oblegany przez turystów, warto odpowiednio wcześniej zadbać o nocleg. Znaleźć możemy go na przykład poprzez wpisanie w wyszukiwarkę internetową frazy: „pensjonat Biały Dunajec”.

Początkującym polecany jest szlak zielony z Zakopanego do Dursztyna, na który wyruszyć można w Szaflarach, zaawansowanym natomiast, szlak Czerwony z Chochołowa na przełęcz trzy Kopce w Pieninach, który biegnie przez Poronin. Zanim jednak wyruszymy w trasę, niezbędne jest znalezienie miejsca noclegowego. Możemy to zrobić bardzo łatwo wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: „noclegi Biały Dunajec”. Jednym z polecanych miejsc jest dom wypoczynkowy Sykowny, który zlokalizowany jest z dala od zgiełku miasta. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią komfort w połączeniu z korzystną ceną.

W Białym Dunajcu warto zatrzymać się przynajmniej na kilka dni, by móc zobaczyć również położoną w podobnej odległości Dolinę Pięciu Stawów czy Orlą Perć. Tanie noclegi Biały Dunajec to na przykład pensjonat Sykowny, który oferuje swoim gościom komfortowe, elegancko urządzone pokoje.

Jakie pokoje Biały Dunajec zaoferować może turystom, którzy planują odwiedzić Tatrzański Park Narodowy? Przykładowo, w domu wypoczynkowym Sykowny na gości czekają pokoje zarówno 2-, 3-, 4-, 5-, jak i 6-osobowe z łazienkami, telewizorem i często także własnym balkonem.

Warto przyjechać do Białego Dunajca przynajmniej na kilka dni, aby móc wypróbować każdą ze stacji narciarskich. Polecane noclegi w Tatrach to na przykład niedrogi, gustownie urządzony dom wypoczynkowy Sykowny.