11 lip

Elektroniczne obroże – czym są?

Tresura psa powinna odbywać się systematycznie i w miarę możliwości jak najwcześniej. Tresując zwierzę niezbędne jest byśmy byli konsekwentni w każdym wypadku. Jeśli nie za bardzo wiemy, jak się do tego zabrać, można skorzystać z pomocy profesjonalnych treserów. Na pewno w naszej okolicy odnajdziemy jakiegoś. Tresurę wspomagać można przykładowo elektroniczną obrożą.

W czasie polowań, myśliwi bardzo często korzystają z urządzenia, które emituje odgłosy różnych zwierząt (przykładowo dzików, zająców, lisów) i ptaków, a jest nim naturalnie wabik. Obecnie technika znacznie poszła do przodu i na rynku można dostać nawet cyfrowe wabiki. Sterowane są one za pomocą pilota oraz mogą mieć wgrane wiele różnych dźwięków czy odgłosów.

Coraz częściej urządzeniem stosowanym przez profesjonalnych treserów psów, jak również po prostu właścicieli tych zwierząt jest obroża elektryczna. Bywają trudne sytuacje, kiedy to nie można poradzić sobie z ułożeniem psa standardowymi metodami. Wtedy właśnie można wspomóc się taką obrożą. Wysyłane są do niej sygnały, na które pies musi odpowiednio zareagować.

Jeżeli chodzi o wabiki, zazwyczaj używają ich myśliwi podczas polowań. To ciekawe urządzenie. Dzięki niemu możliwe jest zwabienie naprawdę dużej zwierzyny. Polowanie nie może odbyć się również bez psa myśliwskiego. Zwierzę zabierane na takiego rodzaju wydarzenia musi być bardzo zdyscyplinowane a nade wszystko posłuszne. Myśliwi poświęcają mnóstwo czasu na tresurę.

Jest szereg problemów, z którymi borykają się właściciele psów. Należą do nich nieodpowiednie zachowania zwierząt takie, jak przykładowo łapanie za nogawki, kopanie dołów czy pogoń za rowerzystami oraz nieustanne szczekanie. W takich sytuacjach pomóc może elektroniczna obroża. Składa się ona z pilota-nadajnika, który posiada właściciel oraz oczywiście odbiornika znajdującego się w obroży.