09 wrz

DURO – zakład metalowy

Od lat pracujemy z artystami i projektantami. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i projekty. Jednocześnie posiadamy WŁASNE WYROBY zaprojektowane i wykonane w naszej firmie – takie jak:
grille
– figurki metalowe
– itp

Rozwój i rozbudowa parku maszynowego wymagała od nas zaangażowania dużego kapitału, co stanowiło dla firmy ogromne wyzwanie i było trudną do pokonania barierą. Attualnie dysponujemy najnowocześniejszym zapleczem produkcyjnym – posiadamy maszyny CNC do:
– cięcia laserowego i plazmowego;
– maszyny do obróbki aluminium;
– giętarki do drutu CNC;
– Profesjonalną malarnie proszkową CNC;
– spawarki tigowe.

W naszym zapleczu technicznym posiadamy również giętarkę do prętów włoskiej firmy OMAS CEB 110 ze sterowaniem CNC z zakresu gięcia prętów od fi 2,5 do fi 10. Posiadamy też wyrzynarkę laserową firmy MAZAK Space Gear-48 z możliwością cięcia blach do 16 mm oraz oraz możliwością wycinania w 3D.

Nasza spawalnia to dobrze zorganizowany wydział o dużych i zróżnicowanych możliwościach. Spawamy zarówno drobne elementy jak również duże konstrukcje, głównie metodą MIG/MAG oraz elektrodą otuloną, możemy również spawać metoda TIG. Zaopatrzeni jesteśmy w sieć gazów ochronnych doprowadzanych z centralnego zbiornika. Wydział obróbki plastycznej to prasy mechaniczne o nacisku od 5 do 60 ton oraz prasy hydrauliczne o nacisku od 15 do 100 ton. Posiadamy gilotynę hydrauliczną, prasę krawędziową ze sterowaniem ZC, walcarką do blach, wyrzynarkę plazmową do cięcia blach ze stali węglowych za pomocą palnika plazmowego i gazowego w dwóch zakresach grubości blachy: 1-5 mm 6-20 mm

Zakład Metalowy „DURO” powstał na przełomie lat 80′ i 90′ jako firma rodzinna.
Od początku swojej działalności specjalizowaliśmy się produkcją w branży metalowej. Wykonywaliśmy usługi z zakresu ślusarstwa konstrukcyjnego. Na początku lat 90-tych nawiązaliśmy współpracę z kilkoma firmami z Europy Zachodniej. Współpraca ta zaowocowała podpisaniem korzystnych dla firmy kontraktów, co uczyniło nas jednocześnie firmą KONTRAKTOWĄ.