22 wrz

O typach folii

Worki na śmieci produkowane są w licznych rozmiarach i kształtach, a ostatnio nawet z bardzo ciekawym dodatkiem. Mianowicie jest nim specjalna folia wpuszczona w obwód worka, pozwalająca na zaciśnięcie go tak, aby śmieci się nie wysypywały, a równocześnie, by miał swoiste uszy za które możemy go nieść, tak jak na przykład mają reklamówki HDPE. Dzięki czemu worki są bardziej praktyczne, wygodniejsze i jednocześnie trwalsze.

Folia spożywcza musi być dobrze zabezpieczona przez wpływem działania środków spożywczych. Nie może także sama na nie oddziaływać – w końcu folia jest tworzywem sztucznym i jeżeli jej składniki przenikałyby do pożywienia, mogłoby to być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Na szczęście dla folii spożywczych postawione są bardzo wysokie wymagania, które te folie muszą spełnić, więc na szczęście nie ma się czego obawiać.

Odpowiednio spreparowane folie mogą posłużyć także do zadań zdecydowanie cięższych, aniżeli produkcja woreczków bądź worków na śmieci – wszakże z folii są produkowane wytrzymałe oraz mocne plandeki budowlane, jak również rozmaite folie ochronne i malarskie – kto chociaż raz miał remont w domu wie, jak bardzo owe folie potrafią być wytrzymałe. Dzięki temu mamy gwarancję, że nic się nie pobrudzi oraz że wszystko jest dobrze zabezpieczone.

Współcześnie jednym z najpopularniejszych produktów do pakowania jest folia stretch. Jest to elastyczna (od angielskiego słowa stretch, a więc rozciągać) folia w postaci taśmy, którą stosujemy na przykład do owijania towaru na palecie. Dzięki jej rozciągliwości, trzyma ona towar tak mocno, że nie jest potrzebna klasyczna taśma klejąca, chociaż jej użycie z pewnością nie zaszkodzi.

Taśma brązowa jest najpopularniejszym typem taśmy klejącej w Polsce. Praktycznie wszyscy są przyzwyczajeni do standardowej, brązowej taśmy, która towarzyszy nam praktycznie w każdej sferze napraw – niektórzy są nawet tak nieodpowiedzialni, iż potrafią mocować na nią części w samochodzie! Naturalnie jest to skrajnie niebezpieczne, lecz podobno prowizorka wytrzymuje właśnie najwięcej.