26 wrz

Stylowy salon

Najpopularniejsze kolekcje utrzymane są w jasnych odcieniach drewna. Modne są nasze rodzime gatunki, jak dąb, jesion czy sosna. Gwarantują one, że wnętrze będzie jasne i ciepłe. Doskonale też komponują się z różnymi kolorami i pasują do każdego stylu wnętrza. Warto wybierać kolekcje wyposażone w wewnętrzne oświetlenie, bowiem podkreśla ono piękną barwę drewna i wydobywa jego naturalny urok. Duże przeszklenia sprawią zaś, że meble będą prezentowały się lekko i nowocześnie. styloteka.pl

Ciemne meble w salonie czy pokoju dziennym to nie tylko regały czy szafki, ale również kanapa, fotele czy puf. Obite czarną, skórzaną czy w kolorze intensywnego brązu tapicerką, meble wypoczynkowe idealnie komponują się z ciemną podłogą czy pozostałymi meblami. Z kolei w jasnym wnętrzu ciemna kanapa może przełamywać monochromatyczną aranżację wnętrza i będzie idealnym uzupełnieniem, tworzącym spójny i ciekawy wystrój. Jeśli chodzi o ciemne meble, nie bez znaczenia jest także fakt, iż są one bardziej odporne na zabrudzenia.

Skórzana sofa w naturalny sposób wprowadzi do salonu elegancję i klasę. Dostępne zarówno w wersji nowoczesnej, jak i klasycznej, zachwycają pięknymi kształtami i perfekcyjnym wykonaniem. Jeśli chcemy, aby nasz salon prezentował się luksusowo, koniecznie powinniśmy zdecydować się na sofę tapicerowaną skórą.

Ciemne meble, zwłaszcza regały czy meblościanki są dość ciężkie w formie, dlatego istotne jest, aby nie przytłoczyć nimi wnętrza. W małym salonie lepiej jest stosować pojedyncze elementy. Ciekawie prezentuje się aranżacja jeśli nie są one z tego samego kompletu. Meble powinny być ustawione w taki sposób, aby pomieszczenie było przestronne, funkcjonalne i komfortowe. Ważnym meblem w aranżacji salonu jest szafka pod telewizor. Ciemny regał RTV to świetny wybór, ponieważ idealnie komponuje się z czarną obudową odbiornika czy dekodera programów.

Drewniane meble to zawsze dobry wybór. Nadają wnętrzu ciepła i przytulności. Możemy nimi też wizualnie „scalić” aranżację z innymi elementami wnętrza, np. drzwiami czy wykończeniem ściany. Inną zaletą kolekcji fornirowanych jest bogactwo faktur, wzorów i kolorów, które sprawia, że można je dopasować do stylistyki różnych pomieszczeń. Meble fornirowane są także trwałe, solidne i prezentują się niezwykle dostojnie. styloteka.pl