15 maj

Czym jest elektroniczna obroża?

Jeśli chodzi o wabiki, najczęściej używają ich myśliwi w trakcie polowań. To ciekawe urządzenie. Dzięki niemu możliwe jest zwabienie naprawdę dużej zwierzyny. Polowanie nie może odbyć się także bez psa myśliwskiego. Zwierzę zabierane na takiego rodzaju wydarzenia musi być bardzo zdyscyplinowane a przede wszystkim posłuszne. Myśliwi poświęcają mnóstwo czasu na tresurę.

Jest szereg problemów, z którymi borykają się właściciele psów. Należą do nich nieodpowiednie zachowania zwierząt takie, jak przykładowo łapanie za nogawki, kopanie dołów czy pogoń za rowerzystami i nieustanne szczekanie. W takich sytuacjach pomóc może elektroniczna obroża. Składa się ona z pilota-nadajnika, który ma właściciel i oczywiście odbiornika znajdującego się w obroży.

W czasie polowań, myśliwi bardzo często korzystają z urządzenia, które emituje odgłosy przeróżnych zwierząt (na przykład dzików, zająców, lisów) i ptaków, a jest nim oczywiście wabik. Teraz technika znacznie poszła do przodu i na rynku można znaleźć nawet cyfrowe wabiki. Sterowane są one za pomocą pilota i mogą mieć wgrane dużo przeróżnych dźwięków czy odgłosów.

Coraz częściej urządzeniem stosowanym przez zawodowych treserów psów, jak również po prostu właścicieli tych zwierząt jest obroża elektryczna. Bywają trudne sytuacje, kiedy to nie można poradzić sobie z wytresowaniem psa standardowymi sposobami. Wtedy właśnie można wspomóc się taką obrożą. Wysyłane są do niej sygnały, na które pies powinien odpowiednio zareagować.

Jeśli zastanawia Cię czym jest obroża elektroniczna, już wyjaśniamy. To specjalistyczne urządzenie wykorzystywane do komunikowania się właściciela z psem na odległość. Dodatkowo stanowi ona pomoc w przeprowadzaniu tresury naszego zwierzęcia. Taka obroża odbiera sygnały z nadajnika, przesyłane przez właściciela. Oczywiście odpowiedni sygnał, powinien być wcześniej znany naszemu pupilowi.