18 maj

Elektroniczne obroże – czym są?

Coraz częściej urządzeniem wykorzystywanym przez profesjonalnych treserów psów, jak również po prostu właścicieli tych zwierząt jest obroża elektryczna. Bywają trudne przypadki, kiedy to nie można poradzić sobie z ułożeniem psa standardowymi metodami. Wtedy właśnie można wspomóc się taką obrożą. Wysyłane są do niej sygnały, na które pies musi odpowiednio zareagować.

Jeśli zastanawia Cię czym jest obroża elektroniczna, już wyjaśniamy. To specjalistyczne urządzenie stosowane do komunikowania się właściciela z psem na odległość. Ponadto stanowi ona pomoc w przeprowadzaniu tresury naszego zwierzęcia. Taka obroża odbiera sygnały z nadajnika, wysyłane przez właściciela. Naturalnie każdy sygnał, powinien być wcześniej znany naszemu pupilowi.

Tresura psa powinna odbywać się systematycznie i w miarę możliwości jak najwcześniej. Tresując zwierzę niezbędne jest abyśmy byli konsekwentni w każdej sytuacji. Jeżeli nie za bardzo wiemy, jak się do tego zabrać, można skorzystać z pomocy profesjonalnych treserów. Na pewno w naszej okolicy odnajdziemy jakiegoś. Tresurę wspomagać można na przykład elektroniczną obrożą.

Jest szereg problemów, z którymi zmagają się właściciele psów. Należą do nich nieodpowiednie zachowania zwierząt takie, jak przykładowo łapanie za nogawki, kopanie dołów lub pogoń za rowerzystami i nieustanne szczekanie. W takich przypadkach pomóc może elektroniczna obroża. Składa się ona z pilota-nadajnika, który ma właściciel oraz oczywiście odbiornika znajdującego się w obroży.

Jeżeli chodzi o wabiki, najczęściej używają ich myśliwi podczas polowań. To interesujące urządzenie. Dzięki niemu możliwe jest zwabienie naprawdę dużej zwierzyny. Polowanie nie może odbyć się także bez psa myśliwskiego. Zwierzę zabierane na takiego rodzaju wydarzenia musi być bardzo zdyscyplinowane a przede wszystkim posłuszne. Myśliwi poświęcają wiele czasu na tresurę.