08 cze

Sposoby na tresurę psa

Jeżeli chodzi o wabiki, zazwyczaj używają ich myśliwi podczas polowań. To ciekawe urządzenie. Dzięki niemu możliwe jest zwabienie naprawdę dużej zwierzyny. Polowanie nie może odbyć się także bez psa myśliwskiego. Zwierzę zabierane na takiego typu wydarzenia musi być bardzo zdyscyplinowane a przede wszystkim posłuszne. Myśliwi poświęcają dużo czasu na tresurę.

Jest szereg problemów, z którymi zmagają się właściciele psów. Należą do nich nieodpowiednie zachowania zwierząt takie, jak na przykład łapanie za nogawki, kopanie dołów bądź pogoń za rowerzystami i nieustanne szczekanie. W takich przypadkach pomóc może elektroniczna obroża. Składa się ona z pilota-nadajnika, który posiada właściciel i oczywiście odbiornika znajdującego się w obroży.

Podczas polowań, myśliwi bardzo często korzystają z urządzenia, które emituje odgłosy przeróżnych zwierząt (na przykład dzików, zająców, lisów) oraz ptaków, a jest nim oczywiście wabik. Obecnie technika znacznie poszła do przodu i na rynku można znaleźć nawet cyfrowe wabiki. Sterowane są one za pomocą pilota i mogą mieć wgrane wiele różnych dźwięków czy odgłosów.

Tresura psa powinna odbywać się systematycznie oraz w miarę możliwości jak najwcześniej. Tresując zwierzę niezbędne jest byśmy byli konsekwentni w każdym wypadku. Jeżeli nie za bardzo wiemy, jak się do tego zabrać, można skorzystać z pomocy zawodowych treserów. Na pewno w naszej okolicy odnajdziemy jakiegoś. Tresurę wspomagać można na przykład elektroniczną obrożą.

Jeżeli zastanawia Cię czym jest obroża elektroniczna, już wyjaśniamy. To specjalistyczne urządzenie stosowane do komunikowania się właściciela z psem na odległość. Ponadto stanowi ona pomoc w przeprowadzaniu tresury naszego zwierzęcia. Taka obroża odbiera sygnały z nadajnika, przesyłane przez właściciela. Oczywiście każdy sygnał, powinien być wcześniej znany naszemu pupilowi.