08 cze

Sposoby na tresurę psa

Jeżeli chodzi o wabiki, zazwyczaj używają ich myśliwi w trakcie polowań. To ciekawe urządzenie. Dzięki niemu możliwe jest zwabienie naprawdę dużej zwierzyny. Polowanie nie może odbyć się również bez psa myśliwskiego. Zwierzę zabierane na takiego typu wydarzenia musi być bardzo zdyscyplinowane a nade wszystko posłuszne. Myśliwi poświęcają wiele czasu na tresurę.

Coraz częściej urządzeniem stosowanym przez profesjonalnych treserów psów, jak również po prostu właścicieli tych zwierząt jest obroża elektryczna. Bywają trudne sytuacje, kiedy to nie można poradzić sobie z wytresowaniem psa standardowymi metodami. Wtedy właśnie można wspomóc się taką obrożą. Wysyłane są do niej sygnały, na które pies powinien odpowiednio zareagować.

Podczas polowań, myśliwi bardzo często korzystają z urządzenia, które emituje odgłosy różnych zwierząt (na przykład dzików, zająców, lisów) oraz ptaków, a jest nim naturalnie wabik. Obecnie technika znacznie poszła do przodu i na rynku można znaleźć nawet cyfrowe wabiki. Sterowane są one za pomocą pilota i mogą mieć wgrane dużo przeróżnych dźwięków bądź odgłosów.

Jest szereg problemów, z którymi borykają się właściciele psów. Należą do nich nieodpowiednie zachowania zwierząt takie, jak na przykład łapanie za nogawki, kopanie dołów lub pogoń za rowerzystami oraz nieustanne szczekanie. W takich sytuacjach pomóc może elektroniczna obroża. Składa się ona z pilota-nadajnika, który posiada właściciel oraz oczywiście odbiornika znajdującego się w obroży.

Tresura psa powinna odbywać się systematycznie oraz w miarę możliwości jak najwcześniej. Tresując zwierzę konieczne jest abyśmy byli konsekwentni w każdym wypadku. Jeśli nie za bardzo wiemy, jak się do tego zabrać, można skorzystać z pomocy zawodowych treserów. Na pewno w naszej okolicy odnajdziemy jakiegoś. Tresurę wspomagać można na przykład elektroniczną obrożą.