24 cze

O kotach Maine Coon

Jeżeli wybierzemy rasowe kocięta, to możemy mieć w założeniu pewność co do ich charakteru – kociaki zależnie od rasy przejawiają dość typowe zachowania, tak więc jeżeli chcemy mieć z góry zapewnione, że kot będzie przykładowo nadawał się do mieszkania w domu i do tego z małymi dziećmi, trzeba wybrać rasowego kociaka, aby nie ryzykować, iż się nie zaaklimatyzuje z naszą rodziną.

Koty rasy Maine Coon bądź inaczej pisane Meikun to charakterystyczne, duże i bardzo przymilne koty. Mają bardzo długie oraz gęste futro i ogólnie wyglądają bardzo dziko – prawie jakby były kotami leśnymi. Swoją drogą, są dość blisko spokrewnione z rasami typu Norweski Kot Leśny, co widać od razu na pierwszy rzut oka. Z charakteru te koty są bardzo miłe i towarzyskie i doskonale nadają się do trzymania w domu.

Chcąc kupić sobie kotka z renomowanej hodowli, trzeba rozejrzeć się za nim w internecie. Wpisując na przykład w wyszukiwarkę hasło typu: kocięta mazowieckie można być pewnym, iż znajdziemy kilka stron internetowych hodowli kotów w naszym województwie. Co za tym idzie, wystarczy następnie skontaktować się z hodowcą i jeżeli akurat są jakieś kotki z nowego miotu, można stać się ich szczęśliwym właścicielem.

Hodowla rasowych kotków to całkiem interesujące przedsięwzięcie. Jest to oczywiście zarówno pasja, jak i praca – i jako praca powinna być wykonywana tylko przez osoby, które kochają zwierzęta, jako że opiekowanie się wieloma kotkami nie należy do zadań łatwych. Zarejestrowana hodowla umożliwia natomiast późniejszą sprzedaż kotów z rodowodem, co może być całkiem zyskownym przedsięwzięciem.

Wybierając kota dla siebie, trzeba się zastanowić nad jego płcią – wynikają z niej istotne cechy charakteru. Kocurek jest najczęściej bardziej towarzyski – częściej się łasi, przymila do ludzi, równocześnie trzeba pamiętać, iż niewysterylizowany może przejawiać jednakże czasami dosyć dzikie zachowania. Koteczka natomiast nawet niewysterylizowana nadaje się do bezproblemowego trzymania w domu.