16 lip

Stojak na rowery z giętych rur.

Na giętarkach wykonuje się stojaki rowerowe o różnych wymiarach i kształtach. W produkcji stosuje się specjalnie zabezpieczone przed korozją rury. Mogą mieć dowolne wykończenie zgodnie z życzeniem zamawiającego – matowe, polerowane, w różnych kolorach, żeby w ten sposób mogły idealnie pasować do danej przestrzeni. Wykorzystanie giętarek trzpieniowych zapobiega powstawaniu deformacji na łukach rury. Dodatkowy brak elementów spawanych sprawia, że gotowy stojak może wyglądać wyjątkowo estetycznie. Stojaki są produkowane jako modele przeznaczone zarówno do zabudowy po ziemią, jak i osadzenia na specjałach stopach montażowych.

Giętarka trzpieniowa to specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu można uzyskać precyzyjne gięcia w obróbce rur oraz profili. W użyciu znajduje się obecnie pełna gama różnych wariantów tego rodzaju urządzeń, które wykorzystywane są w pracach instalacyjnych, remontowych oraz przy produkcji konstrukcji stalowych rozmaitych rodzajów.

Wybranie odpowiedniego wzoru stojaka rowerowego to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale również estetyki. Obecnie coraz częściej zwracamy uwagę na wygląd przestrzeni wokół nas, nawet na tak niewielkie elementy architektoniczne jak stojaki na rowery. Dzięki zastosowaniu rur oraz giętarki sprawny pracownik jest w stanie wykonać praktycznie dowolny kształt stojaka, który będzie nie tylko dobrze zabezpieczał rower w miejscu oraz pozwalał na jego przypięcie, ale również będzie przyciągał wzrok.

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych modeli są giętarki trzpieniowe. Mogą być sterowane manualnie lub też CNC, czyli automatycznie. W drugim przypadku trzpieniowe gięcie rur czy profili odbywa się jako sekwencja zgięć przestrzennych wykonana przez urządzenie bez konieczności ingerencji pracownika.

Giętarki znajdują szerokie zastosowanie – gięcie rur oraz profili jest niezbędne przy pracach produkcyjnych, między innymi w produkcji elementów stalowych takich jak poręcze, balustrady czy właśnie stojaki rowerowe. Wykonane na giętarce stojaki to konstrukcje, które mogą mieć praktycznie dowolny, także fantazyjny wzór.