18 lip

Bestsellery kryminału i sensacji

Ludzie zainteresowanie wojskowością i militariami z pewnością zwrócą uwagę na doskonale napisaną i pięknie opracowaną książkę „101 słynnych okrętów”. Książka zawiera szczegółowe specyfikacje wymiarów i uzbrojenia poszczególnych jednostek.
Jest to jeden z 3 tytułów należących serii w skład której wchodzą dodatkowo: 101 słynnych Czołgów i 101 słynnych Myśliwców. Książki z tej serii to perły literatury faktu w każdej księgarni wysyłkowej.

Stieg Larsson urodził się w północnej Szwecji. Jego rodzice, będąc w trudnej sytuacji materialnej, oddali go pod opiekę dziadka – zawziętego antyfaszysty, co wpłynęło na przekonania wnuka. Stieg Larsson znany był ze swoich mocno lewicowych poglądów. Co szczególne był również wiernym fanem science-fiction. Popularność przyniosła mu wydana po jego śmierci Trylogia Millennium. To świetny pakiet trzech kryminałów które przypadną do gustu nawet tym którzy pierwszy raz spotykają się z rasowym kryminałem.

Szczególną pozycję w asortymencie księgarni zajmują kryminały.Jedną z najlepszych, jest Wołanie grobu Simona Beckett’a. Simon Beckett - Wołanie Grobu
Wołanie grobu czyta się ją jednym tchem. Książka, która bez wątpienia robi wrażenie na czytelniku. Głównym bohaterem całej serii jest doktor David Hunter – antropolog sądowy, który w czwartej części powraca tam, gdzie wszystko się zaczęło.

Główną przyczyną obecnej popularności kryminałów są doskonałe dzieła autorów skandynawskich: Lizy Marklund, Camilli Lackberg, Stiega Larssona i Liefa Perssona. I trudno się temu dziwić – skandynawskie kryminały tworzą nową, doskonałą i nieszablonową kategorię książek sensacyjnych. Oczywiście także klasycy kryminału cieszą się stałą i stabilną rzeszą fanów.

Liza Marklund to szwedzka dziennikarka i autorka powieści kryminalnych. Popularność przyniosła jej seria doskonale sprzedających się książek których bohaterką jest Annika Bengtzon – ambitna dziennikarka i zdolna pani detektyw. Dwie powieści z tej serii zostały sfilmowane. Autorka jest zaangażowana społecznie poprzez prowadzenie akcji przeciw przemocy wobec kobiet oraz aktywny udział debatach dotyczących problemów demograficznych krajów skandynawskich.