19 lip

Co warto wiedzieć o naprawie LOM

Diagnostyka polega na dokładnym sprawdzaniu różnych elementów pojazdu, czy działają one tak, jak powinny, czy wykorzystują wszystkie swoje możliwości. Zwykle poddaje się jej auto, w którym nastąpiła jakaś usterka czy też zapaliła się lampka ostrzegawcza. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie solidnego, sprawdzonego warsztatu, którego można poszukiwać między innymi w internecie, w różnych katalogach internetowych.

Naprawa systemów AirBag nie należy do najprostszych zadań. Wymaga ona zarówno dobrego wyszkolenia, odpowiednich kwalifikacji, jak i doświadczenia w tej dziedzinie. Należy wykazywać się cierpliwością i dokładnością, żeby nie ominąć żadnego elementu, nawet najmniejszego, ponieważ niezwykle często to właśnie w najmniejszych częściach kryje się problem odpowiadający za awarię całego systemu poduszek powietrznych.

Nie powinniśmy zwlekać z naprawą sterownika silnikowego, ponieważ jego uszkodzenie powoduje najczęściej to, iż osiągi naszego pojazdu są niższe niż mogą, a nawet powinny być. Co więcej, uszkodzenie tego sterownika można prowadzić do zepsucia kolejnych elementów, a przecież żaden właściciel tego nie chce, jako że wiąże się to ze zwiększonymi kosztami, z wydłużonym czasem naprawy i innymi niedogodnościami.

Coraz większą popularnością cieszy się w Polsce tak zwany chiptuning. Lecz czym on właściwie jest? Mianowicie, jest to regulacja sterownika silnikowego, który posiada zaprogramowane przez producenta wartości mocy silnika, w zależności od prędkości oraz obciążenia. Chiptuning zmienia te właśnie wartości, dzięki czemu zwiększa się moc, oczywiście wszystko odbywa się w granicach bezpieczeństwa jazdy danym samochodem.

K-TAG jest jednym z programów komputerowych, które zostały stworzone z myślą o właścicielach aut, którzy chcą zmienić ustawienia sterownika silnikowego. Oczywiście, nie obsługuje on wszystkich marek, a ich lista znajduje się w internecie, wystarczy poświęcić kilka swych minut, aby nieco się rozejrzeć i odnaleźć firmę, która go udostępnia, a dowiemy się wszystkiego, co jest nam konieczne do pracy z tym programem.