20 lip

Czym jest SB System

Neopren jest niczym innym jak zwykłym kauczukiem syntetycznym. Jeżeli zostanie on stosownie zmodyfikowany, jest on wykorzystywany do produkowania skafandrów do nurkowania. Posiada on wtedy bąbelki powietrza, dzięki czemu stanowi on wręcz idealną warstwę izolacyjną. Ponadto, jest on elastyczny, co przecież jest niezmiernie istotne w przypadku nurkowania, cechuje się też ogromną wytrzymałością, nie ulega on zbyt prosto uszkodzeniom.

Coraz większą popularnością cieszą się pośród Polaków tak zwane suche skafandry, pod które można założyć ciepłą bieliznę, żeby zachować jak najdłużej ciepłotę ciała pod wodą. Są one dobrze uszczelnione pod szyją i są zintegrowane z butami, dzięki czemu woda nie wdziera się pod skafander. Jedyne, co należy zrobić, by znaleźć suchy skafander idealny dla siebie to trochę się rozejrzeć, na przykład w internecie.

Cordura[/link[ jest marką tkanin, która cieszy się wielką grupą zwolenników, dlatego że jej tkaniny są odporne na wszelkie przetarcia i otarcia. Dlatego właśnie służy ona najczęściej do produkcji sprzętów turystycznych, takich jak plecaki czy też skafandry do nurkowania. Dlatego właśnie warto jest się upewnić przed kupnem tego rodzaju akcesoriów czy są one dodatkowo wzmocnione tkaninami tej właśnie marki.

[link]Skafandry mokre charakteryzują się tym, że ciało w nich jest otoczone cienką warstwą wody, która ma za zadanie dodatkowo je izolować od zimna. Właściwy skafander wybiera się nie tylko pod względem rozmiaru, lecz także pod względem temperatury wody, w której zamierzamy nurkować. Oczywiście, w razie jakichkolwiek wątpliwości, wciąż możemy zwrócić się o pomoc do specjalisty, choćby pracownika sklepu nurkowego.

Dziękujemy za zainteresowanie się produktami Atomic Aquatics. Nasza firma zajmuje się projektowaniem i produkcją wyłącznie najlepszych produktów do nurkowania. Już w roku 1997 firma Atomic Aquatics wprowadziła na rynek pierwszą linię automatów tytanowych. Tytan jest lekki, mocny jak stal i odporny na korozję spowodowaną wodą morską.