20 lip

Praca handlowca a sprężarki

Moim zadaniem nie jest przysłowiowo „wcisnąć klientowi wszystko co tylko potrafię”, staram się podchodzić do każdego z nich indywidualnie, pod kątem analizy ich potrzeb. Klienci szczególnie kładą nacisk na jakość i precyzję. Jadąc do klienta mam więc już pełen koszyk korzyści jakie mogę mu zaoferować, wszystkie składają się na markę Atlas Copco.

Staram się codziennie dotrzeć do jak największej grupy odbiorców naszych produktów oraz przybliżenie im wartości jaką do przemysłu wnosi marka Atlas Copco. Grupę odbiorców stanowią nie tylko duże światowe koncerny, ale również duże i średnie przedsiębiorstwa, które jak wiemy stanowią siłę napędową naszej gospodarki. Wśród nich mogę wyróżnić przede wszystkim firmy z branży montażowej.

Oczywiście zawsze pozostaję kwestia ceny „zdecydowanie za wysoka”…ale czy wybierając się w podróż na koniec świata zaufalibyśmy wehikułowi, który pozostawia wiele do życzenia? Czy też skłonni byli byśmy do grubszego wydatku ceną naszego bezpieczeństwa? Podobnie jest z siecią sprężonego powietrza, z narzędziami, im bardziej innowacyjne oraz niezawodne one będą tym solidniejsza będzie przyszłość oraz pozycja mojego klienta na rynku a co za tym idzie zaufanie co do mojej osoby oraz firmy, którą reprezentuje.

Od roku zajmuję stanowisko handlowca w firmie Kompresor Service, głównego dystrybutora światowego lidera w zakresie pneumatyki jakim jest Atlas Copco, to firma posiadająca ugruntowaną pozycję na rynku, także w Polsce. Podzielona jest na cztery główne dywizje: Technikę sprężonego powietrza, technikę narzędzi przemysłowych, technikę górniczą i budowlaną. Moja praca skupia się głównie wokół dwóch pierwszych, w których skład wchodzą sprężarki, systemy uzdatniania powietrza oraz narzędzia pneumatyczne. Oczywiście każda grupa produktów podzielona jest na inne podgrupy o czym idzie rozmawiać godzinami.

Obszerny asortyment wyrobów którymi dysponuje pozwala mi na szeroki wachlarz możliwości. Zawsze biorę pod uwagę branżę, w której funkcjonuje mój klient, dbam o to by w tej dziedzinie mógł rozwijać swoje skrzydła, oczywiście poprzez skuteczność jaką oferują mu produkty Atlas Copco.