21 lip

Nauka jazdy konnej śląsk

Jeśli jednak otwarty teren nie jest Państwa ulubionym miejscem, na terenie farmy znajduje się kilka padoków, w tym z torem do trekingu, które zaspokoją prawie każde gusta.
Najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort. Kierujemy się zasadą „najpierw koń”, w praktyce oznacza to, że po jeździe najpierw zajmujemy się koniem, potem sprzętem a na końcu sobą czyli jeźdźcem.
Siodlarnia którą dysponujemy umożliwia wyposażenie sprzętu dla konia zarówno rasy arabskiej, kuca, konia zimnokrwistego czy Belga. Sprzęt jest w dobrym stanie i taki należy zwrócić. Za wszelkie zniszczenia powstałe podczas użytkowania odpowiada wypożyczający.

W okolicy jak to w przyrodzie występują dzikie zwierzęta, szanowani mieszkańcy lasów. Podchodzimy do nich z wielkim szacunkiem, nie przeganiając ani nie płosząc. Wraz z instruktorami w teren wychodzą psy, zazwyczaj dwa, które towarzyszą zastępowi przez całą drogę. Z jednej strony jest to ich sposób życia, z drugiej ochrona przed niespodziewanie wyskakującą zwierzyną. Bez obaw, psy jedynie odstraszają, nie polują i nie tolerujemy prób przyuczania ich do tego fachu.

Na terenie stajni, jak zwykliśmy nazywać nasze miejsce na ziemi znajduje się kilka obiektów które pozwalają na swobodną pracę: –Padoki zielone jak i przygotowane ze sztuczną nawierzchnią; Jeśli jest taka potrzeba, ustawiamy przeszkody do skoków;
–Hala ogrzewana i klimatyzowana do użytkowania w zimie i w gorące letnie dni. –Okrąglak z zadaszeniem, dzięki czemu pracować z koniem można praktycznie w każdych warunkach;
–Miejsce do pielęgnacji i ubierania koni w tym myjka na cztery konie, box na powietrzu;

Ponieważ posiadamy własne tereny a w sąsiedztwie znajduje się kilka farm, mamy dostęp do łąk, świeżego i pewnego siana jak i dobrej jakości słomy. Obornik oddajemy gospodarzom jak również z uwagi na ilości naszych podopiecznych, wytwarzamy granulat z nawozem końskim, który następnie paczkujemy. Nie marnujemy niczego co dostarczają nam zwierzęta, ani nawozu ani wrażeń.