27 lip

Wczasy w górach

W momencie gdy planujemy wczasy mamy do wyboru kilka propozycji, które zostaną przedstawione w poniższym artykule. Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa aby planować swoje wczasy w Polsce

Wiadomo, że wczasy nad morzem mają bez liku zalet, ponieważ wpływają pozytywnie na zdrowie naszego organizmu. Dzięki cząsteczkom wody rozproszonym w powietrzu w wyniku rozbryzgiwania się fal powstaje aerozol morski. W związku z tym klimat nadmorski charakteryzuje się dużą zawartością jodu w powietrzu – dużo większą niż w pozostałych rejonach Polski. Jod jest niezbędny w produkcji hormonów przez tarczycę, które są bardzo istotne w regulacji metabolizmu, ale także w procesie funkcjonowania układu nerwowego, mięśniowego oraz krążenia. W związku z tym należałoby się rozejrzeć gdzie można zaplanować wczasy nad morzem.

Z kolei dużo mniejsze pylenie roślin przynosi korzyści zdrowotne dla alergików. Na dodatek powietrze nad morzem cechuje się znaczną czystością – plaże usytuowane z dala o od dużych aglomeracji miejskich i spalin co również w dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Odpoczynek nad morzem Bałtyckim to nie tylko plażowanie w słoneczne dni. Czynny wypoczynek ma zalety dla każdego niezależnie od wieku. Proponujemy długie spacery oraz bieganie brzegiem morza, pływanie w morzu, ale również inne sporty wodne. Tak więc wakacje nad morzem mają plusy nie tylko w sezonie letnim. Krajobraz nadmorski jest cudny niezależnie od pory roku. Poza tym jesienią i zimą w powietrzu jest jeszcze więcej jodu, zwłaszcza w dni, kiedy bardzo mocno powiewa wiatr.

Wczasy nad Morzem Bałtyckim także mogą być piękne i urzekające zimową porą. Zwłaszcza, że noclegi nad morzem poza ścisłym sezonem nie kosztują aż tak dużo. Reasumując, dobrze jest mieć chociaż raz w roku kilka dni urlopu – wolnego czasu na spędzenie go we wspólnym gronie z rodziną. A najlepiej jeśli będą to chwile wspólnie spędzone nad polskim morzem, gdzie jak wiadomo ostatnimi czasy jest najbezpieczniej a wakacje nad morzem nie są aż tak drogie. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że zarówno wczasy na mazurach jak i wczasy na Kaszubach też są fajne.