30 lip

Poznańskie miejsca muzyczne.

sala ziemiKoncerty Poznań – Sala Ziemi MTP Największe koncerty, które będą miały miejsce w sali urządzane są na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Sali Ziemi. Jest to najnowocześniejsza sala konferencyjna w naszym kraju, która powinna zmieścić 2000 osób. Dzięki tak imponującej ilości siedzeń, mają tu miejsce często występy sławnych muzyków.

Aula UAM Aula UAM to jedna z najwspanialszych miejsc widowiskowych w Polsce. Wzniesiona na początku poprzedniego wieku. Dziś korzysta z niej Uniwersytet Adama Mickiewicza i oddzielony z niego Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Miejsce to zmieści 1000 osób. Regularnie organizowane są w niej największe widowiska muzyki poważnej i opery. W Auli UAM urządzany jest także Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego. Aula UAM pełni również rolę sali koncertowej Filharmonii Poznańskiej.

Teatr Muzyczny w Poznaniu Zwany kiedyś „Operetką Poznańską”, ma miejsce w Domu Żołnierza. Posiada salę koncertową mieszczącą 410 osób, z czego na na dole 289 osób i na piętrze 121. W mającej tu miejsce sali urządzane są różne przedstawienia i koncerty.

Teatr Apollo Kino i Teatr Apollo znane jest jako jedno z najbardziej wiekowych kin w Poznaniu. Rozpoczęło swoją działalność w 1921 roku. Przeszło wiele ciężkich czasów, jak chociażby II Wojnę Światową i Komunizm. W latach 2003-2004 przeszło generalny remont, by wznowić działalność od 2005 roku. Kino i teatr składają się na 2 sale, które mieszczą łącznie 490 widzów. urządzane są tu bardziej kameralne koncerty oraz przedstawienia teatralne.