26 lut

Jak wybrać kamerzystę na ślub

Coraz większa ilość osób decyduje się na zamówienie filmu ślubnego. Większość z nich łączy w sobie film wraz z wmontowanymi zdjęciami z różnych etapów ślubu oraz wesela. Jest to idealna pamiątka z tego najważniejszego dnia w życiu, który można oglądać zarówno dla własnej przyjemności, jak i pokazywać swojemu potomstwu, żeby pokazać im jak naprawdę się to wszystko odbyło, żeby podzielić się z nimi tymi magicznymi momentami.

Wcale nie jest łatwo wybrać jednego, konkretnego kamerzystę na ślub pośród ich szerokiej oferty. Warto jest, poza zapoznaniem się z ich portfolio, cennikami, zaznajomić się także z innymi opiniami o nich ich byłych klientów. Wszystko to można zrobić za pomocą internetu, na różnorodnych stronach. Jedyne, co trzeba zrobić to poświęcić tych parę minut swego cennego czasu, żeby trochę się rozejrzeć wokół siebie.

Wesele jest niemal nierozłączną częścią ślubu, nawet jeżeli nie jest ono zbyt duże. Jest ono niezmiernie ważne w szczególności dla panny młodej, która pragnie wyglądać jak najładniejszej, wyróżniać się wśród innych gości, nawet po przebraniu się z sukni ślubnej. Dlatego też tak dużo czasu spędza się nad jego zorganizowaniem, dopasowaniem wszystkich szczegółów, wyborem obsługi, na przykład fotografów i kamerzystów.

Fotograf ślubny powinien nie tylko posiadać stosowne wykształcenie, właściwe kwalifikacje oraz doświadczenie, lecz również posługiwać się dobrym sprzętem fotograficznym, który wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Wyłącznie połączenie wszystkich tych elementów zapewni najwyższą jakość jego usług, a więc też i zadowolenie jego poszczególnych klientów, a przecież to właśnie na nim powinno mu najbardziej zależeć.

Wideofilmowanie wesel jest o wiele cięższe niż mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka. Nie wystarczy znać się na obsłudze danej kamery, lecz chodzi tutaj także o umiejętność uchwycenia najistotniejszych chwil, skupianiu się na parze młodej, ale nie zapominając o gościach, dobrania odpowiedniego oświetlenia, głośności dźwięku oraz wiele innych, z których większość polega na doświadczeniu, a nie na „suchej” wiedzy.